Yükleniyor...

MERKEZ: Küçükbakkalköy mah. Kocasinan cad. No:33-B Ataşehir / İstanbul T: 0216 572 33 35 - AVRUPA YAKASI: Göztepe mah. Liman sk.18/A Bağcılar/İstanbul (Medipol Mega yakını) 0212 562 62 61 -Whatsapp sipariş: 0541 362 56 77 SPECTRA TÜRKİYE TEK TEMSİLCİSİ

Anne sütü miktarını ve kalitesini arttıran gıdalar

Anne sütü miktarını ve kalitesini arttıran gıdalar
03 Nisan 2019, 16:10

Anne sütü miktarını ve kalitesini arttıran gıdalar

Bebeğiniz için ilk 6 ay en önemli besin olan anne sütünün miktarını ve faydasını arttırdığı besinler şunlardır:

Su anne sütünün büyük bir kısmını oluşturur ve anne sütünü arttıran en önemli besindir. Emzirme döneminde daha fazla tüketilmesi gerekir.

Yulaf zengin bir demir kaynağıdır ve süt müktarının artmasına yardımcı olur, ayrıca sütün meme kanallarında ilerlemesini de hızlandırır.

Havuç içindeki fitoöstrojen süt üretimini arttırır, süt kanallarını genişletir.  Havuç ayrıca iyi bir A vitamini kaynağıdır.

Rezene sütü ve sütün içerdiği yağı arttırır, bebeğin sindirim ve hazımsızlık problemlerini engeller.

Arpa annedeki prolaktin hormonunu arttırarak sütü arttırır.

Baklagiller süt miktarını ve kalitesini arttırır ancak bebekte gaz problemi yaratabilir.

Koyu yapraklı sebzeler süt miktarını arttırdığı gibi içerdiği kalsiyum, demir ve A vitamini ile süt kalitesini arttırır.

Sarımsak tüketmek bebeğin daha çok emmesini sağlar ve anne sütü miktarını esas etkileyen bebeğin anneyi emmesidir.  Ama gaz ve hazımsızlık sorunu oluşabilir.

Ceviz, badem, fındık içerdikleri yararlı yağlar nedeniyle süt veren annelerce mutlaka tüketilmedir, ancak içerdikleri yüksek kalori nedeniyle belli sınırı aşmamalıdır. 

Susam sütü arttırır ve zengin bir kalsiyum kaynağıdır.

Yorum Ekle